فایل‌ HEIC
فایل HEIC چیست؟ – چگونگی تبدیل HEIC به JPG

اگر از iOS 11 یا جدیدتر استفاده می کنید، ممکن است متوجه شده باشید که عکس های گرفته شده با دوربین آیفون شما به جای فرمت قبلی، JPG، به عنوان فایل HEIC ذخیره می شوند.

این فرمت فایل جدید برای ارائه فشرده سازی بهتر و در عین حال حفظ کیفیت تصویر معرفی شده است. مشکل فایل HEIC این است که به طور گسترده با سایر برنامه ها یا دستگاه ها سازگار نیست و ممکن است نتوانید عکس HEIC را پس از انتقال آن به رایانه خود باز کنید.

این مقاله توضیح می‌دهد که چگونه می‌توانید یک فایل HEIC  را به JPG تبدیل کنید، یا حتی چگونه عکس‌برداری با فایل HEIC را به طور کامل متوقف کنید.

فرمت HEIC چیست و چرا آیفون عکس های فایل HEIC می گیرد؟

HEIC نسخه اختصاصی اپل از فرمت فایل HEIF یا فایل تصویری با کارایی بالا است. این فرمت فایل جدیدتر در نظر گرفته شده است که راه بهتری برای ذخیره تصاویر شما باشد و تصاویر شما را از نظر داده کوچکتر کند و در عین حال کیفیت بالا را حفظ کند.

آیا فایل HEIC بهتر از JPG است؟

بله، فایلHEIC   از بسیاری جهات بهتر از JPG است – به ویژه در توانایی آن برای فشرده سازی تصاویر به اندازه فایل کوچک بدون از دست دادن کیفیت تصویر. مشکل این است که چه برنامه‌ها و دستگاه‌هایی نیز از فایل HEIC پشتیبانی می‌کنند. در حالی که توسعه دهندگان بیشتری هر روز از فایل HEIC استفاده می کنند، هنوز به اندازه استاندارد آزمایش شده و واقعی، JPG، پذیرفته نشده است.

چگونه آیفون خود را طوری تنظیم کنیم که عکس های فایل HEIC را متوقف کند؟

فایل‌ HEIC فایل‌ HEIC

 

خوشبختانه، اگر پرداختن به عکس‌های HEIC بیش از حد دردسرساز شد، می‌توانید با دنبال کردن این مراحل، دوربین آیفون خود را از گرفتن عکس‌های HEIC متوقف کنید:

 

به تنظیمات بروید.

روی Camera > Formats ضربه بزنید.

سازگارترین را انتخاب کنید.

چگونه عکس ها را از آیفون خود به صورت JPG بفرستیم نه HEIC؟

فایل‌ HEIC فایل‌ HEIC

 

گزینه دیگری که دارید این است که عکس ها را به صورت HEIC ادامه دهید اما آنها را به صورت JPG به اشتراک بگذارید. در اینجا نحوه تبدیل HEIC به JPG هنگام اشتراک گذاری آن از iPhone آمده است:

 

برنامه تنظیمات را باز کنید.

روی عکس ها ضربه بزنید.

به قسمت انتقال به مک یا رایانه شخصی بروید.

خودکار را انتخاب کنید.

نحوه تبدیل HEIC به JPG یا PNG در مک چگونه است؟

اگر تعدادی عکس از آیفون خود منتقل کرده اید و اکنون تعداد انگشت شماری عکس HEIC در مک خود دارید، نگران نباشید. قبل از اینکه آن عکس‌ها را پاک کنید و دوباره از گوشی خود انتقال دهید، چند برنامه را که می‌توانند فایل‌ HEIC را باز کنند، بررسی کنید. و اگر برنامه ای که می خواهید استفاده کنید از HEIC پشتیبانی نمی کند، چند راه آسان برای تبدیل آن فایل ها به فرمت JPG وجود دارد.

چه برنامه هایی می توانند فایل HEIC را باز کنند؟

به طور طبیعی، هر برنامه ای که توسط اپل ایجاد و پشتیبانی می شود، فایل های HEIC را باز می کند. این شامل برنامه‌هایی مانند پیش‌نمایش، عکس‌ها، iMovie و غیره می‌شود. برنامه‌های دیگر مانند Adobe Photoshop فقط فایل‌های HEIC را در Mac باز می‌کنند، در حالی که Adobe Lightroom به شما اجازه می‌دهد یک HEIC را وارد کنید، اگرچه به طور خودکار فایل را به JPG تبدیل می‌کند.

نحوه تبدیل HEIC به JPG یا PNG با استفاده از Preview

فایل‌ HEIC

 

یکی از ساده ترین راه ها برای تبدیل HEIC به JPG در Mac استفاده از برنامه Preview است:

 

فایل HEIC را در Preview باز کنید.

روی File > Export کلیک کنید.

از منوی کشویی Format، JPG یا PNG را انتخاب کنید.

روی ذخیره کلیک کنید.

نحوه تغییر HEIC به JPG یا PNG با استفاده از Photos چگونه است؟

فایل‌ HEIC

یکی دیگر از راه های ساده برای تبدیل عکس خود از HEIC به JPEG یا PNG، برنامه Mac’s Photos است. برای تبدیل عکس خود کافیست مراحل زیر را دنبال کنید:

برنامه Photos را باز کنید و فایلی را که می خواهید تبدیل کنید پیدا کنید.

فایل را انتخاب کنید.

روی File > Export > Export Photo کلیک کنید.

JPG یا PNG را از منوی کشویی Photo Kind انتخاب کنید.

روی صادرات کلیک کنید.

مکانی را که می خواهید عکس خود را در آن ذخیره کنید انتخاب کنید و بر روی Export کلیک کنید.

نحوه تبدیل فایل‌ HEIC به JPG در کامپیوتر ویندوز چگونه است؟

باز کردن و مشاهده یک فایل HEIC در رایانه ویندوز کمی پیچیده تر است. در حال حاضر، گزینه ها محدود است. با گذشت زمان، برنامه های بیشتری به شما این امکان را می دهند که آن تصاویر را باز کنید یا حداقل به شما کمک می کنند آنها را به فایل های JPG تبدیل کنید.

چه نرم افزاری می تواند فایل HEIC را در ویندوز باز کند؟

مایکروسافت یک کدک به نام HEIF Image Extensions منتشر کرده است که به شما امکان می دهد فایل های HEIC را مشاهده و باز کنید. هنگامی که آن را نصب کردید، رایانه شما عکس های HEIC را مانند هر فایل تصویری دیگری مشاهده می کند. اما کدک فقط برای ویندوز 10 در دسترس است، بنابراین اگر از سیستم عامل قدیمی‌تری استفاده می‌کنید، باید از یکی از برنامه‌های زیر برای تبدیل تصاویر خود استفاده کنید.

نحوه تبدیل iPhone HEIC به JPG با استفاده از CopyTrans HEIC برای ویندوز چگونه است؟

فایل‌ HEIC

 

هنگامی که CopyTrans HEIC را برای ویندوز روی رایانه خود نصب می کنید، افزونه ای را نیز نصب می کند که به شما امکان می دهد نه تنها فایل های HEIC را باز کنید، بلکه آنها را به JPG نیز تبدیل کنید. پس از نصب آن، فقط این مراحل را دنبال کنید:

 

عکس HEIC را که می خواهید تبدیل کنید در رایانه خود پیدا کنید.

کلیک راست کرده و Convert to JPEG with CopyTrans را انتخاب کنید.

کپی JPG عکس شما در همان پوشه ظاهر می شود. تمام چیزی که وجود دارد همین است!

 

نحوه تغییر فرمت HEIC به JPG با استفاده از مبدل HEIC iMazingچگونه است؟

فایل‌ HEIC

یکی دیگر از برنامه های کاربردی آسان iMazing HEIC Converter است. این رابط کمی بیشتر دارد و کنترل بیشتری بر تنظیمات تبدیل خود به دست می آورید. هنگامی که iMazing HEIC Converter را دانلود و نصب کرده اید، به این صورت فایل های HEIC خود را تبدیل می کنید:

 

مبدل iMazing HEIC را باز کنید.

تصاویر خود را بکشید و در برنامه رها کنید.

انتخاب کنید که آیا می خواهید به JPG یا PNG تبدیل کنید.

برای تنظیم لغزنده کیفیت بکشید.

روی Convert کلیک کنید.

جایی را که می خواهید JPG در رایانه خود ذخیره کنید انتخاب کنید.

روی OK کلیک کنید.

در حالی که پرداختن به فایل  HEICممکن است آزاردهنده باشد، به یاد داشته باشید که آنها هدفی را دنبال می کنند. آنها با حفظ کیفیت تصویر، اندازه تصاویر شما را بهینه می کنند.

سخن نهایی

بنابراین، اگر بتوانید خودتان را مجبور کنید که عکس‌هایتان را به عنوان HEIC بگذارید، به نفع شما خواهد بود – به خصوص در دراز مدت. اما خبر خوب این است که راه‌های انگشت شماری برای تبدیل سریع و آسان تصاویرتان به فرمت JPG وجود دارد.

در مقاله های بعدی سینا دوربین با ما همراه باشید.